Amaro Fest 2022 - open air gipsy festival

23.-24.07.2022

6. Ročník najväčšieho rómskeho festivalu na Slovensku Amaro Fest 2022 -open air gipsy festival sa konal dňoch 23.-24.07.2022 v Národnom výstavisku Agrokomplex - Nitra. Nadupaný LINE UP veľkých rómskych hviezd a zastúpenie účinkujúcich zo 6. krajín EU pritiahlo obrovský záujem návštevníkov z celého Slovenská a zo zahraničia . Návštevníci festivalu mohli zažiť vystúpenia účinkujúcich ako sú GIPSY CASUAL (RO) , GROFO (GE), BÓDI GUSZTI & MARGÓ (HU), JAN BENDIG (CZ) , KALE LULUGIY (HU) , BENGAS (CZ), ONDREJ FERKO & ONDRA GIZMAN (CZ) zo slovenských interpretov P.A.T , ANITA SOUL, MAMUKO BERCI, GIPSY ČAVE & BAND, TOMÁŠ BOTLO, DRAHOSLAV BANGO & TOMÁŠ BIHÁRY, VANESA ŠARKOZI & MILOŠ BIHARY JAZZ PROJECT, GIPSY ŠTRBA, CIMBALOVKA BORAKOVCI, FRANKO LACI NITRA a tanečné vystúpenia súborov JAGALO JILO, ROMA SAM a bohatý sprievodný program ako sú  napr. Detské Atrakcie , Kolotoče, Maľovanie na tvár , Výstava obrazov z témou rómskych osobnosti , Vystúpenie MERCY - detské maskoty atď. Celým programom moderovala dvojica MAROŠ BALOG a IGOR HUNKA. Podujatie pritiahlo aj veľký záujem médií ktoré ponúkli svoje mediálne výstupy ako sú RTVS - Rómsky Magazín, RTVS - Rómske Slovo , Český Rozhlas - Praha, TV CENTRAL , Tlačové výstupy boli zverejnene napr. TASR, Pravda, SME, a na rožných webových portáloch nitralive.sk , kamdomesta.sk, AJ dnes, festimenet.sk. Mediálny partneri podujatia TV ROMANA a RADIO ROMA. Priestory podujatia boli rozdelený do viacerých zón festival ponúkal aj kvalitný gastronomický zážitok . Cieľom festivalu je prezentovať rómsku kultúru a naším dlhodobým cieľom je z organizovať "Rómsku pohodu " . Veríme že sa návštevníkom 6. ročník Amaro Festu páčil a že prídu aj na už poradí 7. ročník festivalu Amaro Fest 2023 - open air gipsy festival .

Realizovane s finančnou podporou Fond na podporu kultúry národnostných menšín , Nitriansky samosprávny kraj , mesta Nitry .

Napísali o nás ...

Amaro Fest 2022 - open air gipsy festival

https://www.teraz.sk/spravy/v-nitre-sa-kona-cez-vikend-romsky-fes/649437-clanok.html

https://www.radiokosice.sk/nitriansky-amaro-fest-open-air-gipsy-festival-ma-ambiciu-priblizit-sa-pohode

https://nitra.zoznam.sk/v-nitre-sa-kona-cez-vikend-romsky-festival-amaro-fest/

https://tv.pravda.sk/relacie/kultura/epizoda/9831-v-nitre-sa-kona-romsky-festival-amaro-fest

https://www.rtvs.sk/radio/archiv/11120/1879877 

https://nitra.dnes24.sk/do-nitry-prichadza-romsky-open-air-festival-ma-ambiciu-priblizit-sa-pohode-419671?fbclid=IwAR0j7eWVUIkJMzqqUJHuePzXzpN9SJ-OYWVQ9KMy1ZAQIlP0qZKu-LE6wzc