Praktické informácie


Areál, otvorenie a kapacita

Amaro Fest 2022 - open air gipsy festival sa koná 23. - 24. Jula 2022. Vzhľadom na zmenu miesta konania sa môžu nasledujúce informácia v priebehu príprav festivalu mierne meniť. V Sobotu 23.7.2022 sa brány festivalu otvoria o 14:00 a zatvoria o 01:00  v Nedeľu sa brány otvoria  o 13:00 a zatvoria o 22:00 hod.. Kapacita areálu je 1000 návštevníkov na jeden deň . V areáli sa nachádzajú toalety (splachovacie), cisterny s pitnou vodou, stánky s občerstvením, ako aj oddychové, športové a ďalšie zóny, ktoré ponúkajú možnosti ako tráviť čas a nabrať sily mimo koncertov. V areáli sa nenachádza detský kútik ani detská zóna.

Vstupenky & festivalové pásky

Na festival sú v predaji dva typy vstupeniek - štandardná vstupenka na dva dni a zľavnená vstupenka na dva dni pre ZŤP-S (zdravotne ťažko postihnutý+ sprievodca). Štandardná vstupenka nie je viazaná na meno a je prenosná. Pri ZŤP-S vstupenke je potrebné sa na mieste preukázať platným preukazom ZŤP-S; meno na preukaze musí korešpondovať s menom zadaným pri objednávke. ZŤP-S vstupenky sa dajú zakúpiť iba cez webovú stránku festivalu.

Parkovanie

Výstavisko Agrokomplex Nitra sa nachádza dostatočné množstvo parkovacích miest, na ktorých bude možno bezplatne zaparkovať. 

TAXI

Na festivale sú k dispozícii zazmluvnené taxíky označené festivalovým logom. Tieto taxíky premávajú za vopred určené a zverejnene festivalové ceny. Vzhľadom na niekoľko prípadov z minulosti upozorňujeme návštevníkov, že v prípade, že vám taxikár naúčtuje inú sumu, máte právo odmietnuť úhradu, prípadne nám následne konkrétneho taxikára nahlásiť (na základe ŠPZ, ideálne aj dokladom o zaplatenej sume). Na základe dôkazov bude taxikár vylúčený z festivalu.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

Do areálu nie je povolené vnášať akékoľvek sklené fľaše a nádoby, rovnako nie je povolené nosiť si vlastný alkohol. Na festivale je možnosť zakúpenia si dostatočného množstva nealkoholických aj alkoholických nápojov, rovnako cisterny s pitnou vodou slúžia na zabezpečenie si potrebného množstva tekutín na dodržanie pitného režimu.

Zakázané predmety, psy & ďalšie pokyny

Na festival je zakázané vnášať zbrane, sklenené fľaše a nádoby, plechovky, dáždniky a iné nebezpečné predmety, toxické a omamné latky. Ďalej je zakázané fotografovanie (výnimkou sú osobné digitálne fotoaparáty a telefóny) a zhotovovanie audio-video záznamov v priebehu akcie. Strážna služba môže prevádzať osobné prehliadky pri vstupe do areálu. Festival sa koná za každého počasia, pokiaľ meteorologické podmienky objektívne neohrozujú priebeh podujatia a zdravie návštevníkov.

Vodiť psov do areálu je povolené, pokiaľ nejde o agresívne psy/plemená. Pes musí byť po celý čas pod kontrolou zodpovednej osoby, na vôdzke a ideálne aj s náhubkom. Festival je hlučný priestor plný ľudí a vnemov a pre väčšinu psíkov teda nepredstavuje práve príjemné prostredie. Preto vás prosíme, aby ste najskôr dôkladne zvážili, ako váš psík v podobných situáciách reaguje a či je naozaj potrebné ho na festival so sebou brať.

Hygiena

V areáli sú klasické splachovacie záchody. O čistotu areálu sa počas festivalu stará zazmluvnená firma & festivaloví dobrovoľníci. Zbierajú odpad po koncertoch, dohliadajú na čistotu v gastronomickej časti a pod. Avšak, najdôležitejším článkom v udržiavaní čistoty v areáli ste vy sami - návštevníci. Prosíme, starajte sa ohľaduplne k sebe a svojmu okoliu, upratujte po sebe a odpadky vyhadzujte do smetných košov. V čistom a peknom areáli sa budeme cítiť príjemnejšie všetci.

Ekológia a separovanie odpadu

Na festivale sú k dispozícii smetné koše farebne rozlíšené podľa druhu odpadu. Budeme radi, ak svojou troškou prispejete k lepšej separácii odpadu na festivale. Gastro predajcovia môžu používať len ekologicky rozložiteľne poháre a riad. 

Od roku 2017 AF festival nepoužíva OOH reklamu - billboardy, citylighty alebo plagáty už v uliciach nenájdete. Minimalizujeme náš negatívny dopad na životné prostredie a nechceme prispievať ani k vizuálnemu smogu v uliciach.

Prvá pomoc

Vedľa hlavného pódia sa nachádza stanovisko prvej pomoci, kde vás ošetria v prípade akútnych zranení či problémov. Váš stav zhodnotí kvalifikovaný zdravotný personál a v prípade potreby zabezpečí ošetrenie alebo prípadný prevoz do zdravotníckeho zariadenia. Prosíme návštevníkov, aby službu nezneužívali, napr. základné lieky na migrénu či bolesť hrdla si je potrebné zabezpečiť po vlastnej osi. Vo vážnych prípadoch a pri neschopnosti presunúť sa na stanovisko zdravotnej služby môžete kontaktovať označeného člena SBS či iného pracovníka festivalu s vysielačkou, kt. vám zavolá zdravotnú pomoc.

FAQ

Môžem si na festival priniesť vlastné nápoje?

Návštevníci môžu vchádzať do festivalového areálu. Tieto nápoje však nesmú byť v sklenených fľašiach, tie v areáli povolené nie sú. Vnášať do festivalových priestorov vlastné alkoholické nápoje povolené nie je.

Nachádzajú sa v areáli straty &nálezy?

Áno, ak ste našli stratenú vec alebo ste niečo stratili, straty &nálezy sa nachádzajú v úschovni.

Bude možné zakúpiť vstupenky na mieste, ak je festival vypredaný?

Nie, v prípade, že sa festival vypredá ešte pred začiatkom, ako je za posledné roky zvykom, na mieste už vstupenky k dispozícii nebudú. Platí to pre všetky typy vstupeniek, aj zľavnené ZŤP-S. Odporúčame vstupenky kupovať včas a nenechávať si to na poslednú chvíľu.

Musím mať vstupenku pri príchode na festival fyzicky pri sebe alebo stačí v mobile?

V prípade e-ticketov (vstupenka doručená na e-mail vo formáte pdf) stačí mať vstupenku pripravenú v mobile. V prípade fyzických lístkov (kartičiek), ktoré sú doručované kuriérom alebo poštou, je potrebné mať túto vstupenku fyzicky pri sebe. Odfotené vstupenky v mobiloch či iných elektronických zariadeniach neakceptujeme.